گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > تبیین مواضع ایران پیرامون برجام و تبادل نظر در خصوص توسعه روابط پارلمانی در دیدار سفیر کشورمان با رئیس پارلمان اسلوونی


  چاپ        ارسال به دوست

تبیین مواضع ایران پیرامون برجام و تبادل نظر در خصوص توسعه روابط پارلمانی در دیدار سفیر کشورمان با رئیس پارلمان اسلوونی

در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس پارلمان اسلوونی، آخرین تحولات منطقه و مناسبات دو کشور بویژه در حوزه روابط پارلمانی، مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

کاظم شافعی سفیر جمهوری اسلامی ایران با آقای دیان ژیدان رئیس پارلمان اسلوونی دیدار کرد. در این ملاقات مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص برجام تبیین شد و پیرامون آخرین وضعیت و تحولات منطقه، بحث و تبادل نظر گردید.

رئیس پارلمان اسلوونی ضمن تشکر از توضیحات سفیر کشورمان در خصوص آخرین وضعیت منطقه، اظهار داشت: اسلوونی کشوری است که واقعا به صلح متعهد است و همواره به گفتگوها و توافق چندجانبه باور دارد. وی در ادامه افزود: همه آگاهیم که وقتی برخی از کشورها به این توافق ها احترام نمی گذارند، مخاطراتی ایجاد می شود که همه بر آن واقف هستیم. دیان ژیدان اضافه کرد که با نگرانی وضعیت فعلی را پیگیری می کنیم. ولی در عین حال می بایست باور کنیم که سیاستمداران می بایست دنبال یافتن راه حل های خردمندانه بوده و مشکلات را هموار کنند.

کاظم شافعی سفیر کشورمان نیز با ارائه توضیحاتی پیرامونآخرین وضعیت توافق هسته ای بویژه متعاقب خروج آمریکا و اعمال مجدد تحریم های یکجانبه و خودسرانه آمریکا و ضمن اشاره به آخرین اقدام غیرقانونی این کشور مبنی بر افزودن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فهرست گروه های تروریستی خارجی، ضمن اشاره به خویشتنداری جمهوری اسلامی ایران، دلایل توقف اجرای بخشی از تعهدات داوطلبانه ایران در برجام را تشریح کرد. سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به اقدامات غیرقانونی آمریکا خواستار مخالفت کشورها از جمله اسلوونی با یکجانبه گرایی آمریکا گردید. شافعی ضمن اشاره به بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری مبنی بر عدم وقوع جنگ، آثار و پیامدهای هرگونه تنش در منطقه را محدود ندانسته و تأکید کرد که عواقب ابن امر به سرعت به سایر مناطق جهان از جمله اروپا تسری خواهد یافت. سفیر کشورمان ضمن اشاره به اهمیت دیپلماسی پارلمانی در توسعه مناسبات دو کشور بر آمادگی مجلس شواری اسلامی جهت گسترش روابط پارلمانی با اسلوونی، تأکید کرد.


١٤:١١ - 1398/02/26    /    شماره : ٥٧٠٩٨٠    /    تعداد نمایش : ٣٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران