گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ابراز همدردی رئیس کمیته سیاست خارجی پارلمان اسلوونی با ملت ایران در دیدار با سفیر کشورمان در اسلوونی


  چاپ        ارسال به دوست

ابراز همدردی رئیس کمیته سیاست خارجی پارلمان اسلوونی با ملت ایران در دیدار با سفیر کشورمان در اسلوونی

رئیس کمیته سیاست خارجی پارلمان اسلوونی در دیدار با سفیر کشورمان ضمن ابراز همدردی با مردم ایران، بر اهمیت روابط و دیپلماسی پارلمانی فیمابین دو کشور، تأکید کرد.

کاظم شافعی سفیر جمهوری اسلامی ایران با آقای ماتیاژ نمتس رئیس کمیته سیاست خارجی پارلمان اسلوونی، دیدار و گفتگو کرد. در این ملاقات رئیس کمیته سیاست خارجی پارلمان اسلوونی ضمن اشاره به جاری شدن سیل در ایران و آسیب دیدگان و قربانیان این حادثه طبیعی با مردم ایران ابراز همدردی نمود. نمتس ضمن اشاره به اهمیت دیپلماسی پارلمانی از جمله تشکیل گروه های دوستی پارلمانی، از تشکیل گروه دوستی ایران در پارلمان اسلوونی ظرف یک ماه آینده خبر داد. رئیس کمیته سیاست خارجی پارلمان اسلوونی ضمن اشاره به ظرفیت ها و فرصت های همکاری دو کشور، اظهار داشت: ایران بویژه به لحاظ همکاری های اقتصادی شریک مهمی برای اسلوونی محسوب می شود. وی تصریح کرد: به رغم وسعت محدود اسلوونی، لیکن می توانیم همکاری های اقتصادی بین دو کشور را ارتقاء بخشیم. وی ضمن اشاره به علاقمندی خود به ایران، اظهار داشت: ایران به سبب تاریخ خود مرا شیفته خویش ساخته و علاوه بر آن در حال حاضر از نقش مهمی در منطقه برخوردار است.

کاظم شافعی سفیر کشورمان نیز ضمن تشریح وضعیت فعلی مناطق سیل زده و قربانیان و آسیب دیدگان از این بلیه طبیعی، از رفتار غیرمسئولانه، غیرسازنده و خصمانه دولت آمریکا حتی در شرایط خطیر فعلی که مانع از ارسال کمک های داوطلبانه به ایران گردیده به عنوان یک نمونه از تروریسم اقتصادی نام برد. شافعی ضمن تشریح شرایط منطقه در عراق، سوریه، یمن، افغانستان و فلسطین اشغالی و تبیین مواضع و سیاست های اصولی جمهوری اسلامی ایران، اظهار نمود: بعضی کشورها به جای حل و فصل مسائل از مسیر صلح آمیز و مذاکره و گفتگو با اتخاذ برخی تصمیمات و اقدامات بدنبال افزایش تنش در منطقه هستند. وی ضمن ابراز تشکر از مواضع حکیمانه دولتمردان اسلوونی در قبال برجام و توافق هسته ای، اظهار نمود: روابط با اسلوونی بویژه در عرصه های اقتصادی و تجاری و به رغم مشکلات و شرایط موجود، مسیر رو به رشدی را طی می کند.

 


١٦:١٣ - 1398/01/20    /    شماره : ٥٦٤٩٤٢    /    تعداد نمایش : ١٠١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران