گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ملاقات سفیر کشورمان با مفتی و رئیس جامعه اسلامی اسلوونی


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات سفیر کشورمان با مفتی و رئیس جامعه اسلامی اسلوونی

در ملاقات سفیر کشورمان با مفتی و رئیس جامعه اسلامی اسلوونی، از روابط و تعامل خوب طرفین ابراز خرسندی و بر تداوم آن تأکید گردید.

کاظم شافعی سفیر کشورمان در اسلوونی روز چهار‌شنبه بیست و دوم اسفند سال‌جاری، با نجاد گرابوس مفتی و رئیس جامعه اسلامی اسلوونی، دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات گرابوس ضمن تشریح وضعیت مسلمانان در اسلوونی و نیز رویکردها و فعالیت های جامعه اسلامی، در خصوص روند احداث و اتمام ساختمان مسجد لوبلیانا و برنامه های آتی این جامعه بویژه در عرصه های فرهنگی توضیحاتی را ارائه نمود و گفت: این ساخت مسجد اولین گام برای اهداف و فعالیت های بعدی است. مفتی جامعه اسلامی اسلوونی همچنین اظهار نمود: ما برای ایران و فرهنگ ایران ارزش و احترام قائل هستیم و بدون آن درک تاریخ اسلام و ایران ممکن نیست. گرابوس ضمن اشاره به شرایط و وضعیت دشوار حاضر و سخنان و هجمه ها علیه اسلام و مسلمانان، اظهار داشت: این دورانی است که می بایست آن را با خردمندی پشت سرگذرایم و برای آن انرژی و نیرو بسیار صرف کنیم.

شافعی نیز ضمن ابراز خرسندی از تلاش های مفتی و جامعه اسلامی اسلوونی جهت معرفی اسلام، اظهار داشت: سختی مسولیت و کار شما برای ما قابل درک است. وی ضمن اشاره به ضرورت احداث مسجد در لوبلیانا به عنوان یک عنصر گردآورنده و هویت بخش به مسلمانان و جامعه اسلامی در اسلوونی، اظهار نمود: آرزو می‌کنم کار ساخت مسجد به زودی به اتمام برسد و در آینده نزدیک شاهد اجتماع با شکوه مسلمانان در مراسم مذهبی مختلف آن باشیم. سفیر کشورمان از آمادگی برای همکاری و تعاملات فرهنگی جهت معرفی فرهنگ ایرانی اسلامی خبر داد.

انتظار می رود نخستین مسجد لوبلیانا که مراحل نهایی ساخت خود را پشت سر می‌گذارد، سپتامبر یا اکتبر سال جاری میلادی افتتاح گردد. براساس پیش‌بینی مراکز اسلامی، جمعیت مسلمانان اسلوونی بالغ بر یکصدهزار نفر است.


١١:٥٥ - 1397/12/23    /    شماره : ٥٦١٩١٨    /    تعداد نمایش : ٧٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران