گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > تبادل نظر پیرامون فرصت‌های همکاری در حوزه کشاورزی در دیدار سفیر کشورمان و وزیر کشاورزی، جنگل‌داری و غذا اسلوونی


  چاپ        ارسال به دوست

تبادل نظر پیرامون فرصت‌های همکاری در حوزه کشاورزی در دیدار سفیر کشورمان و وزیر کشاورزی، جنگل‌داری و غذا اسلوونی

در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر کشاورزی، جنگل‌داری و غذا اسلوونی فرصت‌ها و ظرفیت‌های همکاری‌ دو کشور، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

کاظم شافعی سفیر جمهوری اسلامی ایران با خانم دکتر آلکساندرا پیوتس وزیر کشاورزی، جنگل‌داری و غذا اسلوونی در محل این وزارتخانه دیدار و گفتگو کرد.در این ملاقات طرفین ضمن ابراز خرسندی از افزایش مبادلات تجاری دو کشور، پیرامون فرصت‌ها و ظرفیت‌های همکاری در عرصه کشاورزی و بخش‌های مرتبط از جمله دام‌پروری، جنگل‌داری و غذا و مواد غذایی گفتگو و تبادل نظر نمودند.  

در این نشست وزیرکشاورزی، جنگل‌داری و غذا اسلوونی اظهار داشت: با کمال خرسندی مبادلات تجاری دو کشور در سطح خوبی قرار دارد و تبادل کالا بین دو کشور در سطح مطلوبی صورت می پذیرد. وی در ادامه افزود: علاقمندی برای همکاری در زمینه غذا و مواد غذایی بین دو کشور وجود داشته است، لیکن در عرصه تبادلات تجاری سهم مواد غذایی و کشاورزی اندک است. خانم آلکساندرا پیوتس در همین رابطه افزود: در زمینه کشاورزی و غذا فرصت‌های بسیار زیادی برای همکاری وجود دارد که می‌توانیم جستجو و استخراج کنیم و از آنها بهره ببریم. وزیر کشاورزی، جنگل‌داری و غذا اسلوونی ضمن تشریح مشخصات و ویژگی‌های اسلوونی به لحاظ طبیعت و ظرفیت‌های این کشور در عرصه کشاورزی و بخش‌های مرتبط اظهار نمود: دو طرف برای همکاری و ارتقاء سطح آن، اراده خود را به نمایش گذاشته اند، لذا برای عینیت یافتن آن می بایست به دنبال روش‌ها و فرصت‌ها بود.

کاظم شافعی سفیر کشورمان نیز در این ملاقات اظهار داشت: خوشبختانه به رغم مشکلات، شاهد افزایش حجم مبادلات و توسعه مناسبات تجاری دو کشور بوده‌ایم.سفیر کشورمان ضمن اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور به عنوان سازوکاری مناسب در راستای توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی دو جانبه، ابراز امیدواری کرد که نخستین نشست این کمیسیون در آینده نزدیک برگزار گردد. وی همچنین با اشاره به تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا اظهار داشت: هم اکنونفرصت مناسبی برای اسلوونی جهت توسعه همکاری‌ها بویژه در بخش کشاورزی و سایر بخش‌های مربوطه وجود دارد و لذا می‌بایست تلاش کنیم که این فرصت را از دست ندهیم. در این ملاقات طرفین بر تشکیل یک گروه کاری و تخصصی جهت بررسی ظرفیت ها قبل از برگزاری نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، توافق نمودند.


١٢:٢٥ - 1397/12/17    /    شماره : ٥٦١٠١١    /    تعداد نمایش : ٩٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران