گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > تأکید بر تداوم همکاری ها در دیدار سفیر کشورمان با معاون وزیر امور خارجه اسلوونی


  چاپ        ارسال به دوست

تأکید بر تداوم همکاری ها در دیدار سفیر کشورمان با معاون وزیر امور خارجه اسلوونی

در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با معاون وزیر امور خارجه اسلوونی پیشنیه و آخرین وضعیت مناسبات و همکاری های دو کشور در عرصه های مختلف و نیز چشم انداز آینده همکاری‌های فیمابین، مورد تبادل نظر قرار گرفت.

کاظم شافعی سفیر جمهوری اسلامی ایران با آقای دوبران بوژیچ معاون وزیر امور خارجه اسلوونی دیدار کرد. در این ملاقات معاون وزیر امورخارجه اسلوونی ضمن ابراز امیدواری نسبت به تداوم روند رو به گسترش همکاری های خوب دو کشور بویژه در عرصه های اقتصادی و تجاری، اظهار داشت: همچنان ظرفیت ها، فرصت ها و امکانات بسیاری به منظور توسعه مناسبات دو کشور وجود دارد و می بایست به منظور رسیدن به اهداف تلاش ها را ادامه دهیم. وی افزود: حمایت از همکاری های گذشته پایه و اساسی خوبی برای توسعه مناسبات و روابط در آینده خواهد بود. معاون وزیر امور خارجه اسلوونی  ضمن اشاره به حمایت این کشور از چندجانبه گرایی تأکید نمود که اسلوونی همواره از برجام و توافق هسته ای حمایت نموده است.

کاظم شافعی سفیر کشورمان نیز ضمن تشریح رفتار مسئولانه و سازنده ایران در قبال تعهدات بین المللی و در مقابل، تصمیمات، اقدامات و رفتار غیرمسئولانه، غیرسازنده و خلاف قانون و عرف بین المللی آمریکا، از مواضع منطقی و حکیمانه دولت اسلوونی در قبال توافق هسته ای بویژه پس از خروج آمریکا از برجام، قدردانی نمود و اظهار داشت: براساس تدبیر و حکمتی که تاکنون از دولتمردان اسلوونی مشاهده نموده ایم، امیدواریم و انتظار داریم که با لحاظ منافع دو کشور این روند تداوم یابد. سفیر کشورمان از افزایش ارزش تبادلات تجاری دو کشور ابراز خرسندی نمود و اعلام داشت: براساس آخرین آمار ارائه شده طی نه ماهه ابتدایی سال گذشته میلادی ارزش تبادلات تجاری دو کشور با رشد بیست و سه درصدی همراه بوده است. کاظم شافعی از آمادگی و تلاش طرف ایرانی برای برگزاری نخستین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در آینده نزدیک خبر داد.


١٢:٢٨ - 1397/11/01    /    شماره : ٥٥٤٢٧٩    /    تعداد نمایش : ١٠١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران